asistenční linka 1202
Bojujete s vlhkostí ve vaší domácnosti, stavbě nebo průmyslovém objektu? V tom případě jsou právě pro vás určeny vysoušeče vlhkosti. Zjistěte, s čím vám mohou pomoct a jaká pravidla dodržovat během jejich používání.
Vysoušeče vlhkosti najdou uplatnění v mnoha různých situacích. Typickým příkladem může být vysoušení hrubé stavby nebo prostor, které byly zasaženy vodovodní havárií. Pomocí vysoušečů lze řešit nejen vysoušení staveb a zdiva, ale i podlahových izolací, nových podlah a podlahových potěrů, plochých střech a teras a dutých stropů a podhledů.
K vysoušení prostor lze používat několik způsobů. Prvním z nich je zjednodušeně topení a zároveň větrání. Pokud se totiž zvýší teplota vzduchu, dojde ke zvýšení jeho nasákavosti. Prostřednictvím větrání pak nasycený vzduch z uzavřeného prostoru odvedete pryč a přivedete do něj nový, chladnější a suchý.
Další možností je využití kondenzačního odvlhčovače. Ten funguje na principu kondenzace. To znamená, že nasátý vlhký vzduch se uvnitř ochladí a suchý vzduch se poté opět vypouští do prostoru. Zkapalněná pára odtéká do speciální nádobky a celý proces se následně opakuje.
Třetí variantou je využití takzvaného adsorpčního odvlhčovače. V tomto případě se vzduch vede přes silikagelový kotouč, kde zanechává svou vlhkost. Do prostoru se následně vhání suchý vzduch, který opět nasává vlhkost z postižených materiálů.
Pokud bojujete s menší mírou vlhkosti v domácnosti, možná si vystačíte právě s domácím vysoušečem vlhkosti v bytě. Na druhou stranu profesionální odvlhčovače bývají konstruovány tak, aby si poradily i s náročným provozem a dokázaly ustát prašné podmínky. Zásadním rozdílem mezi domácím a profesionálním odvlhčovačem je výkon, což se promítá také do pořizovací ceny.
Pokud si nechcete pořizovat nákladný profesionální odvlhčovač, ale přesto potřebujete využít jeho špičkový výkon, může pro vás být vhodným řešením využití půjčovny vysoušečů vlhkosti.
Abyste docílili kýženého efektu, je samozřejmě důležité odvlhčovač správně používat. Přečtěte si několik tipů, které vám s tím pomohou.
Odvlhčovač vzduchu by měl být v provozu vždy v uzavřené místnosti. To znamená, že zavřete okna i dveře.
Elektrický vysoušeč vlhkosti umístěte na pevný a rovný povrch, abyste neriskovali jeho převržení. Zároveň jej postavte do prostoru, nikoliv přímo ke stěně. Je důležité, aby měl ventilátor dostatečný prostor pro nasávání vzduchu.
Vysoušeče vlhkosti zdiva jsou elektrická zařízení. Proto vždy přístroj umístěte na suchý povrch.
Schopnost uvolňovat vlhkost se přirozeně zvyšuje v momentě, kdy dojde ke zvýšení teploty a cirkulace vzduchu v místnosti. Proto lze doporučit společně s odvlhčovači používat také ventilátory a topení, které urychlí proces vysoušení o 30 %. Pokud budete používat větší počet přístrojů, dejte si pozor na jejich správné zapojení do elektrické sítě, aby nedošlo k jejímu přetížení.
Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem, rádi vám poradíme
Společnost DRYSTAR Czech Republic s.r.o. zaručuje spolehlivost a profesionalitu v oblasti vysoušení a sanačních prací.
Asistenční linka: 1202
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 261 711 816